مرکز جامع ارزیابی شنوایی، وزوز و تعادل البرز

اقدامات اولیه در جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

ویروس کرونا

 

شستشوی دست ها

شستن مرتب دست ها با شوینده هایی که پایه الکلی دارند یا با صابون و آب فراوان را فراموش نکنید.

چرا ؟ شستشوی مرتب دست ها، ویروس کرونا را اگر بر روی دست های شما وجود دارد ،از بین می برد. از این رو، شستشوی مرتب دست ها از ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری می کند.

 

شست و شوی دست ویروس کرونا

 

حفظ فاصله با افراد در مکان های عمومی

در هنگام حضور در مجامع عمومی فاصله خود را با اطرافیان خود به اندازه ی حداقل یک متر حفظ کنید، به خصوص افرادی که مدام سرفه یا عطسه می کنند یا تب بالایی دارند.

چرا ؟ افراد مبتلا به بیماری های تنفسی از قبیل کرونا، غالباً دچار سرفه و عطسه می شوند. هنگام عطسه یا سرفه بخشی از بزاق یا مخاط بینی که حاوی این ویروس است، به بیرون پرتاب می شود. در صورتی که در فاصله بسیار نزدیک بیمار ایستاده باشید، خود را در معرض ابتلا به بیماری تنفسی آنها قرار می دهید.

 

حفظ فاصله با افراد ویروس کرونا

 

از لمس کردن چشم ها، بینی و دهان خود اجتناب کنید

چرا ؟ دست ها به دلیل تماس با سطوح مختلف، محل مناسبی جهت  تجمع ویروس ها به شمار می روند. در صورتی که با دست های آلوده چشم ها، بینی و دهان خود را لمس کنید، ویروس های احتمالی را به بدن خود منتقل می کنید.

 

دست روی چشم کرونا ویروس
stressed businessman

 

پیشگیری از ویروس کرونا با پخت کامل مواد غذایی

از مصرف گوشتی که به خوبی پخته نشده است، اجتناب کنید. در نگهداری و شستشوی گوشت خام، شیر و دیگر ارگان های حیوانات دقت کافی داشته باشید. بهتر است با رعایت اقدامات پیشگیرانه از انتقال آلودگی در مواد غذایی خام جلوگیری کنید. با رعایت تمام این موارد از سلامت خود و اطرافیان خود مراقبت خواهید کرد و از خطر ابتلا به بیماری کرونا در امان خواهید بود.

 

پخت کامل مواد غذایی ویروس کرونا

 

پیشگیری از ویروس کرونا با عدم تماس با حیوانات بیمار

به منظور احتیاط و حفظ سلامتی خود در هنگام مراجعه به مراکز نگهداری از حیوانات، دامپزشکی ها و فروشگاه های عرضه محصولات حیوانات خانگی، دست های خود را مرتب بشویید. پس از لمس کردن حیوانات و لوازم مورد استفاده توسط آنها، دست های خود را بشوید. در این مکان ها چشم ها، بینی و دهان خود را لمس نکنید. علاوه بر این تا جای ممکن از لمس کردن حیوانات بیمار اجتناب کنید. از این گذشته از برقراری ارتباط فیزیکی با حیوانات موجود در بازار نیز اجتناب کنید. از تماس با فضولات و باقیمانده های غذایی حیوانات اجتناب کنید. مراقب تماس خود با مایعاتی که در سطح فروشگاه ها و بازارها ریخته شده، باشید.

 

تماس با حیوانات ویروس کرونا

 

با بروز علائم تب، سرفه و تنگی نفس چه کنیم ؟

در صورتی که علائمی از قبیل تب، سرفه و تنگی نفس را در خود یا اطرافیان خود مشاهده کردید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. اگر  به تازگی به کشور چین سفر کرده اید یا با شخصی که به تازگی از این کشور بازگشته است، ملاقات داشته اید، پزشک خود را از این موضوع مطلع کنید. چرا که شیوع ویروس کرونا از این کشور آغاز شده است.

چرا ؟ علایمی نظیر تب، سرفه، عطسه و تنگی نفس از جمله علائمی هستند که باید به سرعت با پزشک در میان گذاشته شوند. این علائم می توانند نشانه یک مشکل تنفسی خفیف یا مشکلات بسیار حادتری باشند که ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد.علائم تنفسی به همراه تب می تواند بر اثر عوامل متعددی بروز پیدا کرده باشند. به همین دلیل با توجه به  پیشینه خود می توانید از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا اطمینان حاصل کنید.

 

سرفه و عطسه کروناویروس

 

در صورتی که علائم تنفسی خفیفی را مشاهده کرده اید و به تازگی به کشور چین سفر نکرده اید، مراقبت های اولیه را به عمل آورده و شستشوی مرتب دست ها را فراموش نکنید و در صورت لزوم بهتر است در صورت امکان تا بهبودی کامل از منزل خود خارج نشوید.

 

مقابله با کرونا ویروس

 

دیدگاه خود را بنویسید

error: Content is protected !!