مرکز جامع ارزیابی شنوایی، وزوز و تعادل البرز

 • Info@samakalborz.com
 • 02634498149

سمعک های سونیک (SONIC)

با سونیک، از شنیدن تمامی اصوات لذت ببرید!

 

لیست محصولات کمپانی سونیک

 

لیست محصولات کمپانی سونیک

 

محصولات کمپانی سونیک دائماً در حال تکامل هستند، اما این هرگز منجر به از بین رفتن تمرکز اصلی ما که بر حفظ تازگی و طراوت و ارائه محصولات مفید و سودمند برای افراد کم شنوا می باشد، نمی گردد. چهار اصل اساسی که به طور مداوم در طراحی محصولات سونیک بدان پایبندیم:

 

صدای طبیعی

ما همیشه بهترین ها را برای کاربران خود می خواهیم؛ هدف ما حفظ آسودگی، اطمینان و لذت مداوم کاربران از صداهای دنیای اطراف است به طوری که آن ها هرگز احساس غیرطبیعی و یا مصنوعی بودن صداهای اطراف را نداشته باشند.

 

درک گفتار در حضور نویز

شنیدن تک تک کلمات برای افراد کم شنوا از ارزش بالایی برخوردار است، بنابراین ما همیشه در تلاشیم که آن ها حتی ظریف ترین جزئیات سیگنال گفتاری را نیز از دست ندهند. ما به این موضوع واقفیم که درک صحیح گفتار توسط افراد کم شنوا، به چیزی فراتر از تقویت بلندی سیگنال گفتاری نیازمند است. تکنولوژی محصولات ما تمامی جنبه های سیگنال گفتاری را دنبال و آن را بهبود م یبخشند؛ هم چنین متعادل سازی سیگنال گفتاری با دیگر اصوات موجود در یک محیط، بخش جدا نشدنی از پردازش محصولات ما است.

 

سادگی در همه ی ابعاد

اعتقاد ما بر این است که طراحی ساده، کاربری آسان و دوری از پیچیدگی، به کاربران کمک شایانی می کند تا از تجربه ی شنیداری جدید لذت ببرند. هم چنین ما در کمپانی سونیک در تلاشیم تا همه چیز را به ساده ترین شکل ممکن در اختیار متخصصین شنوایی شناس قرار دهیم؛ با فراهم کردن پشتیبانی علمی مناسب، ابزار فروش و نرم افزار ساده، سهولت در استفاده را در اختیار شما قرار داده ایم.

 

استایل های خاص

زمانی که افراد کم شنوا وسیله ی کمک شنیداری را به عنوان جزئی از بدن خود به صورت ناخودآگاه بپذیرند، از تجربه ی شنیداری جدید خود لذت بیشتری را خواهند برد. ما به شکل هدفمندی راحتی و جذابیت را در طراحی محصولاتمان در نظر گرفته ایم.

 

SoundDNA Technology Platform

 

SoundDNA Technology Platform

 

یکی از مولفه های پلتفرم اخیر (Speech Variable Processing) نوآوری در بسیاری از زمینه ها بود. قابلیت های پلتفرم جدید SoundDNA به میزان چشمگیری در زمینه هوشمندی، تطبیق پذیری خودکار و انعطاف پذیری به روز شده است. با عملکرد سریع و تکنولوژی هایی که در محیط های شنیداری مختلف عملکرد سمعک را تطبیق می دهند، پلتفرم SoundDNA با به حداقل رساندن سطح نویز، گفتاری واضح و کاملاً طبیعی را به کاربران ارائه می دهد.

ویژگی های برجسته پلتفرم SoundDNA

SmartCompress

این تکنولوژی به صورت خودکار به شناسایی نویز زمینه پرداخته و در مقابل سیگنال گفتاری از شدت آن می کاهد. با ظرفیت پردازشی بالا و عملکرد سریع پلتفرم SoundDNA تکنولوژی SmartCompress به ارزیابی سیگنال های مختلف پرداخته و میزان بهره و تراکم سمعک را برای سیگنال های گفتار در حضور نویز و سیگنال های صرفاً نویزی تطبیق می دهد.

 

SPiN Management

سیستم مدیریت سیگنال گفتاری در حضور نویز (SPiN) از یک تکنولوژی سه حالته بهره می برد تا به صورت خودکار و در قالب یک سیستم تطبیق پذیر و در چندین باند مختلف، به نویزهای محیطی واکنش نشان دهد.

 • SPiN Directionality: این تکنولوژی با بهره گیری از 16 باند فرکانسی، به شناسایی سیگنال گفتاری در جهات مختلف می پردازد.
 • SPiN Noise Reduction: این تکنولوژی با بهره گیری از 16 باند فرکانسی به مقابله با نویز زمینه می پردازد.
 • SPiN Engage: این تکنولوژی مکمل در 16 باند فرکانسی فعال می شود تا عملکرد سمعک را بر اساس نیازهای شنیداری شخصی کاربر آن تطبیق دهد.

 

Binaural Noise Management

این تکنولوژی بر پایه ارتباط بی سیم بین دو سمعک از تأثیر نامطلوب نویزهایی که در یک سمت، سطح شدت بالاتری نسبت به سمت مقابل دارند، می کاهد و آن ها را خنثی می سازد. این تکنولوژی به آنالیز نسبت سیگنال به نویز در هر سمعک پرداخته و بر این اساس به صورت خودکار، عملکرد سیستم کاهنده نویز را تطبیق می دهد تا نسبت سیگنال به نویز در هر دو گوش بهبود یابد.

 

Extended Dynamic Range

عملکرد این تکنولوژی به شکل تطبیقی است و قادر است محدوده پویایی اصوات را تا 113 dB SPL افزایش دهد. این تکنولوژی به حفظ وضوح گفتار و سایر اصوات در سطوح شدتی بالا کمک شایانی می کند.

 

SmartMusic

این تکنولوژی به کمک تکنولوژی Extended Dynamic Range، تغییرات شدتی سیگنال موزیک را به خوبی و با حفظ کیفیت به کاربر ارائه می دهد. این تکنولوژی برای افرادی که ساعات زیادی از روز را با موسیقی سروکار دارند، عملکرد بی نظیری داشته و سبب لذت بیشتر آنها می گردد.

 

Tinnitus Sound Support

این تکنولوژی این قابلیت را به کاربر می دهد که وزوز خود را به وسیله اصوات عریض باند و یا طبیعی، به خوبی تسکین دهد. این تکنولوژی از قابلیت های شخصی سازی متعددی برخوردار است که امکان سودمندی بیماران مبتلا به وزوز را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

 

IP Rating IP68

سمعک های پشت گوشی و سفارشی (داخل گوشی) که بر پایه پلتفرم SoundDNA ساخته شده اند، در برابر گرد و غبار و آب (تا عمق یک متری و یا کمی بیشتر) کاملاً مقاوم هستند.

 

Adaptation Manager

این تکنولوژی به تدریج و در طول زمان، میزان بهره سمعک را افزایش می دهد تا به حد مورد نیاز برای بیمار برساند؛ این تکنولوژی سبب ساده تر شدن فرآیند خوگیری کاربرانی می گردد که برای اولین بار از سمعک استفاده می کنند. تعیین بازه ی زمانی مورد نیاز بر عهده ی متخصص بوده و تغییر آن از یک هفته تا چهار ماه امکان پذیر است.

 

Low Frequency Enhancement

هنگامی که کاربر سمعک سیگنال های صوتی را از وسایل خارجی به صورت بی سیم دریافت می کند، این تکنولوژی به تقویت فرکانس های پایین می پردازد تا یک تجربه ی صوتی غنی را برای او رقم بزند. استفاده از این تکنولوژی در تجویزهای صورت گرفته به صورت باز (open fitting) کیفیت صوتی مطلوبی را نتیجه می دهد.

 

Frequency Transfer

این تکنولوژی اصوات فرکانس بالا را فشرده کرده و آن ها را به مناطق فرکانس پایین تر که حساسیت شنوایی بهتری دارند، منتقل می کند. در سمعک هایی که بر پایه ی پلتفرم SoundDNA ساخته شد ه اند، تکنولوژی Frequency Transfer قابلیت های بسیاری را در اختیار متخصص شنوایی شناس قرار می دهد؛ از جمله ی این قابلیت ها می توان به مناطق فرکانسی متعدد برای جابجایی اصوات فرکانس بالا و قابلیت تنظیم سطح شدت اصوات انتقال یافته اشاره کرد.

 

Dual-Radio System

خانواده ی سمعک های Enchant برای برقراری ارتباطی سریع، بی سیم و بدون نیاز به وسیله ی حد واسط از یک سیستم ارتباطی دوگانه با رویکردهای 2.4GHz و حلقه القایی میدان نزدیک بهره می برند. سمعک های مجهز به این سیستم ارتباطی تنها با وسایل جانبی SoundDNA کمپانی سونیک سازگارند.

 

EXPRESSfit Pro

نرم افزار تنظیم و فیتینگ سمعک های ساخته شده بر اساس پلتفرم SoundDNA می باشد که تمامی ابزار و گزینه های لازم را برای تنظیم این سمعک ها در اختیار متخصص شنوایی شناس قرار می دهد.

 

قابلیت های پلتفرم SoundDNA

 • Speech Variable Processing
 • Phoneme Focus and Envelope Focus
 • Noise Reduction Strategies
 • Adaptive Feedback Canceller
 • Binaural Coordination
 • Data Logging
 • Wireless Connectivity Accessories

 

سمعک های enchant سونیک

سمعک enchant

می توانید آن را حس شنیداری جدید و یا Enchant بنامید. این سمعک اولین سمعک کمپانی سونیک می باشد که به پلتفرم انقلابی SoundDNA مجهز شده است و قادر است تا از طریق رویکرد پردازشی جدید خود، اصواتی فوق العاده طبیعی را ارائه دهد. پردازش صوتی هوشمند، ویژگی های نوآورانه و قابلیت های بی سیم پیشرفته این سمعک سبب شده است تا متخصصین شنوایی شناس در سراسر دنیا و همچنین کاربران این سمعک، شیفته آن گردند.

تکنولوژی های خاص با قابلیت شخصی سازی

سمعک Enchant سمعکی کاملاً انعطاف پذیر با تکنولوژی های خودکار می باشد که بر پایه ی پلتفرم SoundDNA ساخته شده و قادر است تا همه روزه تجربه های شنیداری بی نظیری را برای کاربران خود رقم بزند. تکنولوژی های منحصر به فرد این سمعک از قبیل SmartCompress، Tinnitus SoundSupport، SPiN Management و غیره، قابلیت شخصی سازی بر اساس نیازها و اولویت های شنیداری بیمار را دارند تا به تطبیق پذیری فرد با سمعک کمک کنند.

متناسب با اولویت های شخصی

انعطاف پذیری پلتفرم SoundDNA در کنار قابلیت های سمعک های خانواده Enchant. نوید یک تجربه ی شنیداری ایده آل و متناسب با اولویت های شخصی کاربر را می دهد. این خانواده از سمعک ها در 5 سطح عملکردی عرضه شده اند تا به خوبی پاسخگوی نیازهای افراد مختلف باشند و اولویت های آن ها را پوشش دهند. همچنین شما به عنوان متخصص شنوایی شناس می توانید با در نظر گرفتن سلیقه ی بیمارتان، یکی از استایل های داخل گوشی و یا یکی از سه استایل پشت گوشی این خانواده از سمعک را سفارش دهید تا بر اساس قابلیت های هر کدام، به خوبی نیازهای بیمارتان را پوشش دهید. برای راحتی بیشتر در برخی از استایل های خاص سمعک های خانواده Enchant. امکان استفاده از سیستم باتری قابل شارژ ZPower وجود دارد.

قابلیت های ارتباطی بی سیم شگفت انگیز با دو سیستم ارتباطی

قطعا کاربران سمعک شیفته این می شوند که بتوانند به صورت مستقیم و بدون نیاز به وسیله ی حدواسط، سطح شدت صدا و برنامه های سمعک را از طریق تلفن همراه هوشمند خود تغییر دهند. همچنین این خانواده از سمعک قابلیت دریافت سیگنال های صوتی تلفن همراه، تلویزیون، MP3 Player و غیره را به صورت مستقیم و بی سیم داراست. این خانواده از سمعک از قابلیت made for iPhone نیز برخوردار است و با استفاده از نرم افزار SoundLink2 قابلیت اتصال به اینترنت را نیز دارا هستند.

 

عملکرد اکوسیستمی

عملکرد اکوسیستمی سمعک های enchant

عملکرد سیستمی سمعک های enchant

 

مقایسه تکنولوژیک

سمعک های enchant

 

مقایسه استایل ها

مقایسه استایلهای سمعک enchantمحدوده پوشانندگی

محدوده پوشانندگی سمعک های enchant

 

 

با سمعک های مجهز به پلتفرم SoundDNA سمعک خود را شارژ کنید و به طیف وسیعی از وسایل جانبی متصل شوید!

استفاده از وسایل جانبی همراه با سمعک، تجربه ی شنیداری هیجان انگیزی را برای کاربران سمعک رقم می زند. در اغلب استایل های سمعک های خانواده Enchant، امکان استفاده از وسایل جانبی وجود دارد.

 

سمعک enchant

 

نرم افزار SoundLink2: با استفاده از این نرم افزار بر روی تلفن های همراه هوشمند iPhone ویا Android، امکان تنظیم سطح شدت صدای سمعک، تغییر برنامه سمعک و غیره، به صورت بی سیم و بدون نیاز به وسیله حدواسط برای کاربر امکان پذیر می گردد. از دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به قابلیت find my hearing aid، هشدار اتمام باتری سمعک و راهنمای استفاده از سمعک اشاره کرد. همچنین کاربران سمعک با استفاده از این نرم افزار، امکان بهره مندی از سرویس IFTTT و دسترسی از راه دور به تمام وسایل دیجیتال متصل به اینترنت را خواهند داشت.

 

SoundClip-A: این وسیله به کاربران این امکان را می دهد تا سیگنال های صوتی را از تمامی تلفن های همراه هوشمند مجهز به بلوتوث نسخه 2.1 و بالاتر، به سمعک Enchant خود انتقال دهند. همچنین این وسیله این قابلیت را داراست که نقش ریموت میکروفن و ریموت کنترل را نیز ایفا کند.

 

RC-A Remote Control: این ریموت کنترل ظریف و کوچک به راحتی در جیب و یا کیف پول جای می گیرد و به کاربر سمعک امکان تنظیم سطح شدت صدای سمعک، تغییر برنامه و کنترل منابع صوتی مختلف (مانند TV Adapter) را می دهد. لازم به ذکر است که در حین فرآیند فیتینگ، نیازی به جفت سازی این وسیله با سمعک نمی باشد و کاربر سمعک به راحتی می تواند این کار را به تنهایی در منزل انجام دهد.

 

TV-A Adapter: این وسیله قادر است تا صدای تلویزیون را به صورت مستقیم و بدون نیاز به وسیله حدواسط به سمعک ارسال کند. این وسیله قابلیت سازگاری با اغلب تلویزیون های معمول را داراست و فرآیند جفت سازی آن به قدری ساده است که کاربر می تواند این کار را به تنهایی در منزل انجام دهد.

 

FittingLink 3.0: این وسیله قادر است تا بدون نیاز به هیچ گونه وسیله حدواسط و یا کابل و کفشک، با استفاده از سیستم ارتباطی 2.4GHz به شناسایی سمعک های Enchant بپردازد تا متخصص شنوایی شناس به سادگی هر چه تمام تر سمعک را تنظیم کند.

 

ZPower: استایل miniRITE از سمعک های خانواده Enchant، از قابلیت سازگاری با باتری های قابل شارژ برخوردار است. با شارژ سمعک در طول شب، کاربر سمعک قادر است تا در تمام طول روز بدون نیاز به تعویض باتری و یا شارژ سمعک، از سمعک استفاده کند.

 

Speech Variable Processing Technology

کاربران محصولات سونیک شیفته اصوات با کیفیت طبیعی این محصولات هستند. این محصولات از پلتفرم پیشرفته Speech Variable Processing بهره می برند؛ این محصولات برای کاربرانی که به دنبال محصولی با قابلیت های ارتباطی بی سیم، پردازش دو گوشی و کیفیت صدای بسیار طبیعی می گردند، سودمندی های فراوانی را به همراه دارد.

Speech Variable Processing یک سیستم تراکمی با ثابت زمانی متغیر است و به گونه ای طراحی شده است تا عملکردی شبیه به سیستم تقویتی حلزون داشته باشد تا اصواتی با کیفیت طبیعی و واضح را برای کاربر سمعک به ارمغان آورد. توجه ویژه به اندازه گیری دقیق سیگنال ورودی، به کار بردن میزان بهره مناسب در زمان صحیح و حفظ کنتراست فرکانسی، اصواتی با وضوح بالا را برای کاربر سمعک به همراه خواهد داشت.

این تکنولوژی دو حالت مختلف را شامل می شود؛ حالت Phoneme Focus که حالت تراکمی با ثابت زمانی سریع است و حالت Envelope Focus که حالت تراکمی با ثابت زمانی آهسته است و منجر به حفظ اطلاعات پوش سیگنال گفتاری می گردد؛ این حالت برای کاربران خاص با توجه به سن، آستانه های شنوایی در فرکانس های بالا و فاصله ی بین آستانه های راه هوایی و راه استخوانی (Gap) سودمند است.

Frequency Transfer یک تکنولوژی خاص و منحصربه فرد برای کاربرانی است که عملکرد حلزون شنوایی آن ها در مناطق فرکانس بالا دچار محدودیت می باشد؛ این تکنولوژی اطلاعات فرکانس بالای سیگنال صوتی ورودی را فشرده و به مناطق فرکانسی که حساسیت شنیداری بهتری دارند منتقل می کند. حاصل عملکرد این تکنولوژی بهبود قابلیت شنیداری جزئیات سیگنال گفتاری می باشد.

نویزهای ناخواسته می توانند سبب آزردگی شنونده، حواس پرتی و آشفتگی او شوند. سیستم Noise Reduction محصولات سونیک که تلفیقی از کارآمدترین تکنولوژی های کاهنده نویز می باشد، به صورت مداوم در حال فعالیت است تا این نویزهای ناخواسته را شناسایی و حذف نماید. کاهش سطح شدت نویز به معنای درک گفتار بهتر و افزایش راحتی بیمار است.

Soft Noise Reduction یک تکنولوژی کاهنده نویز است که بدون کاهش شدت یا کیفیت سیگنال گفتاری، به صورت موثری با نویزهای کم شدت از قبیل نویز فن یا یخچال مقابله می کند. در زمان شناسایی نویز باد، سیستم Wind Noise Reduction به سرعت وارد عمل شده و حالت جهت داری سمعک در فرکانس های پایین را به حالت همه سویه تغییر می دهد و بهره سمعک را در تمام مناطق فرکانسی کاهش می دهد تا موثرترین اقدام در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

سیستم Speech Priority Noise Reduction به طور مداوم فعال است تا سیگنال های گفتاری را از نویز محیط جدا سازد و مکالمه ای راحت و واضح را برای کاربر سمعک به ارمغان آورد. این سیستم دائماً سیگنال های ورودی را دنبال کرده تا مدولاسیون سیگنال که از مهم ترین ویژگی های سیگنال گفتاری می باشد را تعیین کند. اصوات مدوله به احتمال زیاد سیگنال گفتاری هستند و باید حفظ شوند؛ اصوات غیرمدوله که مشخصات سیگنال گفتاری را ندارند، به احتمال زیاد نویز بوده و باید حذف شوند.

سیستم Impulse Noise Reduction به سرکوب اصوات بلند ناخواسته مانند صدای کوبیده شدن درب و غیره می پردازد. زمانی که این اصوات ناگهانی شناسایی شوند، سیستم Impulse Noise Reduction به سرکوب آن ها می پردازد؛ این سیستم به گونه ای طراحی شده است تا بخش هایی از سیگنال ورودی که ممکن است شامل اطلاعات گفتاری مهمی باشد، تحت تاثیر قرار نگیرد.

تکنولوژی Reverb Reduction به کنترل انعکاس یا بازتاب صدا که معمولاً در مکان های بزرگ از قبیل سالن های اجتماعات یا مکان های مذهبی رخ می دهد، می پردازد؛ این تکنولوژی به گونه ای طراحی شده است که پس از شناسایی سیگنال انعکاسی به وسیله مشخصات ویژه آن، بخش هایی از سیگنال ورودی را که به انعکاس آغشته است کاهش داده و یا حذف می نماید.

سیست مهای Directional پیشرفته این امکان را برای افراد کم شنوا و کاربران سمعک فراهم می کنند تا بر سیگنال های دلخواه خود تمرکز کرده و آن ها را به راحتی بشنوند.

سیستم Adaptive Feedback Canceller به طور مداوم به کنترل محتوای سیگنال ورودی به سمعک می پردازد تا سیگنال هایی که منجر به رخداد فیدبک می شوند را از طریق مشخصات آن ها شناسایی کند. پس از شناسایی این سیگنال، سیستم معکوس سازی فازی به سرعت سیگنالی را با فاز مخالف ارائه می دهد که منجر به حذف فیدبک، قبل از شنیده شده آن می گردد. اگر یک سیگنال تقویت شده در بازه زمانی 5 میلی ثانیه پس از خروج از رسیور مجدداً توسط میکروفن دریافت گردد، سیستم آن را فیدبک تلقی کرده و در جهت مقابله با آن عمل می کند. مجموع این رویکردها منجر به شناسایی سریع و حذف فیدبک می گردد.

سیستم Universal Listening Environment به صورت مداوم برخی مشخصات ویژه سیگنال ورودی از قبیل سطح شدت، وجود اجزای گفتاری، محتوای فرکانسی و هارمونیک ها را دنبال می کند. با آنالیز مشخصات و ویژگی های مختلف سیگنال ورودی، این سیستم ترکیبی از تکنولوژی های سودمند و میزان بهره لازم را بر اساس محیط، تعیین و به صورت خودکار تنظیمات لازم را اعمال می کند.

سیستم Environment Classification به واسطه ی شناسایی خودکار محیط های شنیداری مختلف و تنظیم عملکردها و میزان بهره سمعک، بهترین تجربه شنیداری ممکن از هر محیط صوتی را برای کاربر سمعک به ارمغان می آورد.

به واسطه تکنولوژی Binaural Coordination، سمعک های گوش چپ و راست یک فرد قادرند تا به صورت بی سیم اطلاعاتشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این تکنولوژی کار با سمعک را بسیار ساده می کند و تجربه بسیار خوب و طبیعی را برای کاربر سمعک به همراه دارد؛ به گونه ای که بسیاری از کاربران فراموش می کنند که در حال استفاده از سمعک هستند.

سیستم Data Logging اطلاعات مربوط به نحوه استفاده و رفتارهای شنیداری کاربر سمعک را ثبت و ضبط می کند. شما به عنوان یک متخصص شنوایی شناس با آنالیز این اطلاعات می توانید بهترین تصمیم ممکن را در طی جلسات fine-tuning بگیرید.

به کمک تکنولوژی Data Learning، سمعک سطح شدت صوتی مطلوب بیمار در زمان های مختلف را فرا می گیرد و پس از یک بازه زمانی به صورت خودکار، تنظیمات سمعک را براساس اولویت های کاربر آن تطبیق می دهد.

زمانی که یک گوش کاربر سمعک به وسیله برنامه شنیداری خودکار تلفن (Auto Telephone) در حال مکالمه با تلفن می باشد، برنامه None-Telephone Ear Control عملکرد سمعک گوش مقابل را تغییر می دهد؛ به این صورت که بهره سمعک گوش مقابل را کاهش و یا آن را غیرفعال می کند که منجر به تمرکز بیشتر کاربر سمعک بر صدای تلفن شده و مانع از حواس پرتی او می گردد.

محصولات مجهز به پلتفرم Speech Variable Processing Technology:

 • Cheer
 • Journey
 • Charm
 • Pep
 • Wireless
 • Accessories

دیدگاه خود را بنویسید

error: Content is protected !!